To idzie młodość mecenat wystawy galerii Klimy Bocheńskiej

Mecenat wystawy "To idzie młodość" Prace młodych twórców: Julia Cybis, Rafał Dominik, Ola Grabowiecka, Agnieszka Grodzińska, Ewa Juszkiewicz, Justyna Kisielewska, Feliks Marciniak, Zofia Nierodzińska, Anna Szprynger, Ewelina Tabor, Marcin Zawicki . Twórców i ich prace wybrała Klima Bocheńska

WYSTAWA W DNIACH: 4 grudnia 2009 - 20 grudnia 2009 w zaadaptowanych pomieszczeniach postindustrialnych fabryki Koneser przy ul. Ząbkowskiej w Warszawie.
W dniu wernisażu: 3 grudnia 2009 o godz. 19.00 wyświetlony został krótki film prezentujący każdego z artystów. Wystawie towarzyszył katalog prac.

Wystawa prezentuje prace bardzo młodych malarzy, którzy niedawno ukończyli różne polskie wyższe uczelnie plastyczne. Łączy ich wiara w malarstwo, w wagę i sens przekazu plastycznego, choć ich drogi są różnorodne: od form skrajnie ascetycznych po bardzo kolorowe i narracyjne obrazy. Swoimi pracami nie chcą rewolucyjnie zmieniać świata co świadczy już o dojrzałości, poszukują raczej własnej drogi, czasem tworzą obrazy - notatniki z własnego życia. Rzeczywistość w ich pracach często zanika, ale może to właśnie jest jej prawdziwa natura. Nie naprawiają społeczeństwa, nie kpią, raczej są poważni i nie chcą też łatwo szokować. U wielu widać też poważne podejście do warsztatu malarskiego. Idzie młodość, ale w sztuce najlepsze jest to, że całe życie można się rozwijać czego należy życzyć tym już ciekawym artystom.